یک آدرس ایمیل معتبر وارد کنید!

رمزعبور حداقل باید 6 کارکتر باشد! نمایش

کد امنیتی اشتباه وارد شده! CAPTCHA code

آیا رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام حداقل 2 کاراکتر!

نام خانوادگی حداقل 2 کاراکتر!

آدرس ایمیل خود را باید وارد کنید!

آدرس ایمیل با تکرار مطابقت ندارد!

یک رمز عبور امن برای خود انتخاب کنید! نمایش

تلفن همراه خود را باید وارد کنید!

لطفا پس از مطالعه قوانین پرشین دانشجو موافقت خود را با زدن تیک آن اعلام کنید!

آیا رمزعبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید. ایمیلی حاوی لینک بازیابی رمز عبور برای شما ارسال خواهد شد.

آدرس ایمیل خود را باید وارد کنید!

لینک بازیابی پسورد برای شما ارسال شد.

بازگشت به فرم ورود

راهنمای ریپورت نمره آزمون تافل اینترنتی (Internet Based TOEFL , Order Score Reports)

راهنمای ریپورت نمره آزمون تافل اینترنتی

 

پس از شرکت در آزمون تافل، نتیجه آزمون و نمره آزمون تافل شما حدود دو هفته پس از آزمون در پروفایل تان قابل مشاهده است. البته اخیراً این زمان کمی کاهش یافته است (معمولا 10 تا 12 روز). پس از مشاهده نمره در پروفایل خود، می توانید اقدام به درخواست پذیرش در سایت دانشگاه ها نمایید و نمره تافل خود را در بخش مربوطه وارد نمایید. پس از وارد نمودن این نمره در فرم اپلیکیشن دانشگاه، بایستی نمره تافل شما از طرف موسسه ETS برای دانشگاه مورد نظر شما ارسال گردد. بدین منظور بایستی در بخش ارسال نمره تافل iBT در پروفایل خود (Score Report)، نمره را به دانشگاه مقصد ارسال نمایید.

دقت نمایید که در اکثر مواقع ریپورت نمره تافل شما توسط ETS  به صورت کاغذی به همراه عکس و مشخصات شما، برای دانشگاه مورد نظر شما ارسال می شود

  

روش های ارسال نمره تافل به دانشگاه مقصد

به طور کلی به دو روش زیر می توانید نمره آزمون تافل iBT خود را ارسال نمائید.

1) تا ساعت 10 شب (به وقت محلی) روز قبل از آزمون امکان وارد کردن کد 4 دانشگاه در پروفایل داوطلب برای ارسال رایگان نمرات وجود دارد. در این صورت پس از مشخص شدن نمره تافل، موسسه ETS نمره شما ره به صورت رایگان به این دانشگاه ها ارسال می نماید. به آشنایی با این قسمت به بخش ارسال رایگان نمره تافل iBT در منوی ویکی دانشجو مراجعه نمایید.

2) در صورتیکه به هر دلیل از 4 کد رایگان جهت ارسال نمره استفاده نکردید و یا نیاز دارید تا به تعداد بیشتری از دانشگاه ها نمره تافل را ارسال نمایید، در این صورت بایستی به ازاء ارسال نمره به هر دانشگاه مبلغ 20 دلار پرداخت نمایید. به آشنایی با این قسمت به بخش ارسال نمره تافل iBT در منوی ویکی دانشجو مراجعه نمایید.

 

زمان دریافت نمره در دانشگاه مقصد

نمره تافل ارسالی شما به طور متوسط بین 7 تا 10 روز کاری به دست دانشگاه های آمریکا می رسد. این زمان برای دانشگاه های سایر کشورها بین 3 تا 5 هفته می باشد.

 

هزینه ارسال نمره تافل

- به ازای ارسال نمره TOEFL خود به هر دانشگاه بایستی مبلغ 20 دلار بوسیله کارت اعتباری پرداخت نمایید.

- در صورتیکه گزینه 'Online score report AND a paper copy mailed to you' را در هنگام ثبت نام علامت نزده باشید، با انتخاب گزینه 'Send additional paper score report to me' و پرداخت 19 دلار می توانید یک نسخه چاپی از نمره آزمون iBT را حدود 1 ماه پس از ثبت سفارش به آدرس موجود در حساب کاربری خود، دریافت نمایید.

 

اعتبار نمره آزمون تافل

 اعتبار این نتایج تا دو سال پس از تاریخ آزمون است.

 توجه نمایید داوطلبی که بیش از یکبار در آزمون تافل iBT شرکت نموده باشد، می تواند به اختیار هر کدام از آزمونهایی را که خود بهتر است به منظور ارسال نمره انتخاب نماید. در این صورت نمرات سایر آزمونها ارسال نمی شوند.

به منظور پرداخت ریالی هزینه ارسال نمره تافل iBT می توانید به بخش ثبت سفارش ارسال نمره تافل مراجعه نمایید.

 

1
جهت ورود به پروفایل خود جهت ریپورت نمره آزمون تافل اینترنتی (Internet Based TOEFL , Order Score Reports) به آدرس سایت ETS مراجعه نمایید. سپس روی Register Online کلیک نمائید.
ریپورت نمره تافل IBT
1
در این حالت در پنجره زیر با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور که قبلا ایجاد کرده اید وارد پروفایل خود شوید. در صورتیکه نام کاربری و کلمه عبور خود را فراموش کرده اید روی گزینه های مربوطه (Password Assistance, Username Assistance) کلیک نمائید.
ریپورت نمره تافل IBT
1
پس از کلیک روی GO شما وارد پروفایل اختصاصی خود (My Home Page) خواهید شد. در این مرحله و به منظور ریپورت نمره آزمون تافل اینترنتی (Internet Based TOEFL , Order Score Reports) روی گزینه Order Score Reports کلیک شود.
ریپورت نمره تافل IBT
1
در مرحله بعد به منظور ریپورت نمره آزمون تافل اینترنتی (IBT Score Reports) گزینه TOEFL Services را انتخاب و سپس Continue کلیک شود.
ریپورت نمره تافل IBT
1
در پنجره بعدی گزینه Send Additional Score Reports to institutions را کلیک نمائید.
ریپورت نمره تافل IBT
1
در پنجره جدید تاریخ آزمونی را که می خواهید نمره آن را به دانشگاه مربوطه ارسال کنید، انتخاب نمائید و روی Continue کلیک کنید.
ریپورت نمره تافل IBT
1
در پنجره جدید بایستی دانشگاهی را که می خواهید نمره خود را به آن ارسال نمائید، انتخاب کنید. جهت ارسال نمره تافل اینترنتی خود (IBT Scores Report) می توانید دانشگاه مورد نظر خود را براساس نام دانشگاه، کد دانشگاه، شهر دانشگاه جستجو نمائید. به عنوان مثال در تصویر زیر نام دانشگاه را در قسمت مربوطه وارد کرده و گزینه Search را کلیک می کنیم. سپس در قسمت پایین و در بخش نتایج جستجو گزینه Select را انتخاب می نمائیم.
ریپورت نمره تافل IBT
1
در صفحه جدید بایستی دپارتمان دانشگاه مورد نظر را که قصد دارید نمره تافل اینترنتی (IBT Scores) شما به آن بخش ارسال گردد، تعیین نمائید. سپس Continue کلیک شود.
ریپورت نمره تافل IBT
توجه: در صورتیکه می خواهید تعداد نمره های بیشتری را به دانشگاه های دیگر ارسال نمائید، گزینه Add Another Score Receipt را انتخاب و مجددا مراحل 7 و 8 را تکرار نمائید.
1
در صفحه جدید نوع پرداخت خود را انتخاب و گزینه Continue کلیک شود.
ریپورت نمره تافل IBT
1
در صفحه جدید نوع پرداخت خود را انتخاب و گزینه Continue کلیک شود.
ریپورت نمره تافل IBT
1
اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد و پرداخت خود را تکمیل نمایید.
ریپورت نمره تافل IBT
1
در صورت پرداخت موفقیت آمیز نمونه رسید زیر به شما نشان داده خواهد شد.
ریپورت نمره تافل IBT

 

در صورتی که به کارت های اعتباری بین المللی دسترسی ندارید جهت پرداخت هزینه ارزی خود می توانید یکی از سه روش زیر را انتخاب کنید.
پرداخت توسط پرشین دانشجو

شما می‌توانید از طریق فرم پرشین دانشجو، برای انجام پرداخت ارزی خود ثبت سفارش نمائید. پرشین‌دانشجو با استفاده از فایل راهنمای ضمیمه ثبت سفارش، پرداخت مورد نظر را انجام داده و سپس رسید پرداخت را از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌کند.

ثبت سفارش

پرداخت اتوماتیک در 10 دقیقه

شما می‌توانید با استفاده از سامانه پرداخت اتوماتیک Upay، ابتدا نسبت به شارژ حساب خود به میزان مورد نظر اقدام نموده و سپس پرداخت ارزی خود را در کمتر از 10 دقیقه به صورت اتوماتیک و بدون واسطه انجام دهید. 

ثبت سفارش

خرید ویزا کارت / مستر کارت

شما می‌توانید با خرید یک کارت ارزی بین‌المللی و وارد نمودن اطلاعات مربوط به کارت (شامل 16 رقم روی کارت، تاریخ انقضا ، کد CVV، آدرس و...) در صفحه مربوطه، شخصا نسبت به انجام پرداخت خود در سایت مورد نظر اقدام نمایید. 

ثبت سفارش

سوال دارید؟ از طریق پرتال پشتیبانی در سمت چپ صفحه مطرح کنید.